2024-06-11

13 czerwca 2023r. odbyła się XXIII Gminna Spartakiada Lekkoatletyczna

Rozwiń

2024-06-11

11 czerwca 2024r. na Stadionie Miejskim w Skoczowie zorganizowano XXIII Gminną Spartakiadę Lekkoatletyczną. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z klas IV,V i VI, którzy stoczyli rywalizacje o medale w następujących konkurencjach: skoku w dal, rzut piłeczką palantową oraz konkurencjach biegowych na dystansach 1000m, 600m i 300m oraz w sprintach – 60m. Wszyscy zawodnicy na podium otrzymali medale, które wręczał Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Gil oraz przedstawiciel ZS-P w Pogórzu pan Mirosław Frycz.

Pierwsze miejsce z największą ilością punktów wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie, drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, a trzecie uczniom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pogórza. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje: ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Pierśćcu, Szkoły Podstawowej w Ochabach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kiczycach.

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje nauczycielom szkół gminnych za pomoc w przeprowadzeniu spartakiady, a w szczególności nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogórzu, w tym Pani Jadwidze Dybczyńskiej oraz Panu Mirosławowi Frycz za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy.  (SOSiR)

Zwiń
zdjęcie zawodników

VI Otwarty Turniej Badmintona o Puchar Kaplicówki

2024-06-11

W dniu 8 czerwca odbył sie VI Otwarty Turniej Badmintona o “Puchar Kaplicówki”.

Rozwiń

2024-06-11

W sobotę 8 czerwca 2024 roku na hali nsportowej SOSiRodbył się VI Otwarty Turniej Badmintona o “Puchar Kaplicówki”. Turniej rozegrano w pięciu kategoriach – Gra podwójna kobiet OPEN, Gra podwójna mężczyzn OPEN, Gra pojedyncza dziewcząt U16 i Gra pojedyncza chłopców U16 oraz Gra mieszana – miksty OPEN.

Na 3 kortach od godz. 12:00 do 17:30, rozegrano 36 meczy po dwa sety (do 15 punktów gra dziewcząt, pań i panów, a do 21 punktów miksty oraz chłopcy). W tym roku poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, a to za sprawą uczestników, naszych sąsiadów z Czech. Turniej awansował do rangi międzynarodowej. W kategorii mikst, turniej został rozegrany w dwóch grupach, a najlepsze 4 pary w fazie pucharowej walczyły o cenne trofea. Pozostałe kategorie zostały rozegrane w systemie “każdy z każdym”. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników turnieju!

W grze podwójnej kobiet do rywalizacji przystąpiły 4 pary, a prym wiodły zawodniczki z Czech. Triumfatorkami turnieju zostały Alena Roszkova i Adriana Pisarcikova, drugie miejsce zajęły Marta Sztajnert i Jola Kubies. Trzecie miejsce przypadło Wiktorii Kozieł i Karolinie Stannej.

W grze podwójnej mężczyzn zmierzyło się 6 par. Spotkania były bardzo zacięte, żadna ze stron nie chciała odpuścić – punkt za punkt. Świetne widowisko i wiele emocji dostarczyli panowie. Zwycięzcami turnieju szóstej edycji zostali Grzegorz Mizia i Bogusław Mrozek. Drugie miejsce wywalczyli Vlastislav Waloszek i Tomas Voznica, a trzecie Krzysztof Krzywoń i Piotr Goczoł.

Zwycięstwo odniosła Kamila Brodziak w grze pojedynczej dziewcząt U16, okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkie przeciwniczki. Drugie miejsce po zaciętym boju wywalczyła Nikola Skurzok. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Stannej.

W kategorii chłopców gry pojedynczej U16 rywalizowali dwaj zawodniczy, którzy rozegrali jedno spotkanie do 21 punktów, dwa sety. Zwycięzcą został Stanisław Matus, a drugie miejsce zajął Ksawery Brodziak.

Gra mieszana – miksty, okazała się najbardziej widowiskową rywalizacją. Do rywalizacji przystąpiło sześć par mikstowych. Walka w grupach i o podium była bardzo zacięta, a o zwycięstwie często decydowała precyzja – ten kto mniej popełnił błędów. Trzy kolejki w grupach wyłoniło cztery najlepsze pary. W fazie pucharowej wyłoniono nowych zdobywców Pucharu Kaplicówki 2024. Zwycięzcami zostali Adriana Pisarcikova i Tomas Voznica. Drugie miejsce zajęli Silvie Metzova i Lubomir Metz. Podium dopełnili na trzecim miejscu Alena Roszkova i Vlastislav Waloszek.

Współorganizatorem był Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawodniczy otrzymali napoje oraz ciepły posiłek.

Nagrody wręczała trener koordynator klubu Sonia Gustowska – puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy dla najlepszych trzech par w każdej kategorii wiekowej.

Zapraszamy

Zwiń
puchar

IV OTWARTE ZAWODY SZACHOWE O PUCHAR DYREKTORA SOSiR

2024-06-10

W dniu 7 czerwca 2024r. odbyły się zawody szachowe !!!

Rozwiń

2024-06-10

7 czerwca 2024r. odbyły się "IV Otwarte Zawody Szachowe o Puchar Dyrektora SOSiR". Zawody zorganizowano tradycyjnie w auli przy SP -3 w Skoczowie. W rywalizacji uczestniczyło 44 zawodników. Wśród graczy byli członkowie m.in. z sekcji szachowych z KS Kuźnia Ustroń, Olza Pogwizdów, Stowarzyszenie Szachowe Olimpia Goleszów oraz Mistrz Międzynarodowy (IM) i instruktor szachowy p. Maciej Mroziak.

Puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców wręczał Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Gil.

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania wszystkim uczestnikom turnieju, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie a przede wszystkim p. Piotrowi Piotrowskiemu za pomoc w organizacji zawodów oraz profesjonalne prowadzenie całego wydarzenia .  (SOSiR)